czwartek, 31 marca 2011

Locra i moje takie tam...

Tak ostatnio sobie myślę, że przykro jest żyć w kraju, gdzie trwa "niewidzialna wojna domowa". Wieczne najazdy prasy na politykę, w wiadomościach słyszy się mało przyjemnych rzeczy. Jeśli pytam kogoś "co u Ciebie?" słyszę- "A, lipa, bo..".
Albo taka nienawiść względem innych ludzi, zazdrość, obgadywanie. Po co to?
Gdzie jest uśmiech? Mamy wiosnę i chcę czuć Waszą energię, a nie smutek.
Szkoda, że prawie połowa ludzi jaką znam potrafi tylko narzekać. Ci w moim wieku wiecznie wymyślają sobie choroby. Co jest? Czy już jest czas na "ten" etap w życiu? Chciałabym żeby wszyscy przestawili się troszkę, nabrali do pewnych spraw dystansu i żyli chwilą.
Nawet jeśli jest źle, przestańmy narzekać. Sami przyciągamy do siebie nieszczęście, takim "pierniczeniem".
"Myślę, że życie dzieli się na straszne i żałosne. To są dwie kategorie. Straszne to, no nie wiem, śmiertelne przypadki, niewidomi, kalectwo. Nie wiem jak sobie ludzie dają z tym radę, to zadziwiające. A żałosne są życia wszystkich pozostałych. Więc jeżeli jesteś żałosny, powinieneś być wdzięczny losowi, że jesteś żałosny, bo być żałosnym to wielkie szczęście." Woody Allen
Demotywator, który mnie zmotywował:).

Wracając do jedzenia, chciałabym pokazać Wam potrawę, dzięki której mam dobry humor. Będąc w Peru przygotowała mi ją Fani, cudowna dziewczyna, mama Luciany, mojej ukochanej istotki.

LOCRA:
- 3-4 ziemniaki
- kawałek dyni
- 2 cebule
- puszka kukurydzy
- ryż
- 3-4 pomidory
- szklanka wody
- sól, pieprz
- olej
- 2 gotowane jajka
- ryż

Ziemniaki obieramy, myjemy i kroimy w kostkę tak ok. 1 cm. Wrzucamy do rozgrzanego garnka z oliwą. Smażymy. Kiedy lekko się zarumienią dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę i razem prażymy. Następnie dorzucamy pokrojone pomidory, kukurydzę, sól i pieprz. Mieszamy i wlewamy wodę. Kiedy powstanie "papka" dorzucamy jeszcze obraną dynię. Musi być dodana na koniec ponieważ najszybciej się rozgotowuje. Danie wygląda tak, że powstałym sosem polewamy ryż i gotowane jajko. Smacznego.

2 komentarze:

  1. podgladajac demotywatory udostepniane przez moich znajomych na fb, nie przypuszczalam, ze znajdzie sie tam cos tak budujacego... pozdrawiam, obserwuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Or liκely you must hаνe seen mothers giving a brushed
    ѕexy massage to their lives. Working with your Phο Siam thегaρist, you'll move through a series of yoga stretching helps in better alignment and breathing. Dr Thalji performs chiropractic care in a nice way. The ordinance also requires each sexy massage facility to have, whether it is a hardship for money is ludicrous- there is a good thing.

    Here is my weblog - erotic massage in london

    OdpowiedzUsuń