wtorek, 8 października 2013

Veggie Parade Kraków

Kraków i okolice! Musicie tam być! W najbliższą sobotę 12 października 2013!
Zbieramy się od 13:00 pod Barbakanem i ruszamy o 13:30. 


MANIFEST:
"Wierzymy, że każde życie jest wartością – dlatego nie mamy prawa traktować żywych istot jak przedmioty. Zwierzęta nie są dla nas towarem, tak samo jak od dawna już nie traktujemy jak towar innych ludzi, kiedyś zdegradowanych do tej roli w społeczeństwie. Czujemy współczucie dla wszystkich zwierząt, nie tylko dla tych towarzyszących człowiekowi, które cieszą się wyjątkowymi względami. Jeśli skrzywdzenie lub zabicie psa czy kota jest złe, tak samo złe jest postąpienie w ten sposób ze świnią, cielęciem, rybą, myszą, kurą czy delfinem.
Nie zgadzamy się, żeby zwierzęta wykorzystywano jako żywność, w przemyśle odzieżowym, kosmetycznym, i w często zupełnie bezsensownych eksperymentach, a także dla tzw. rozrywki, np. w cyrkach. Wszystkie zwierzęta bez wyjątku chcą żyć zgodnie ze swoimi naturalnymi potrzebami. Wszystkie czujące istoty zasługują na wolność, szacunek, miłość i zrozumienie.
Już od wystarczająco długiego czasu naukowcy i renomowane instytucje medyczne udowadniają, że odpowiednio zaplanowana dieta wolna od mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego zapewnia wszystkie potrzebne składniki odżywcze, również w okresie ciąży i w dzieciństwie, ludziom starszym oraz sportowcom. Zostało to potwierdzone nie tylko badaniami naukowymi, ale także codziennym życiem milionów wegan i wegetarian na całym świecie.
Wciąż jednak wiele osób, w tym także lekarze, sądzi, że wykluczenie mięsa z diety zagraża zdrowiu, nie mówiąc już o całkowitej eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego. Źródłem takich opinii są dogmaty i uprzedzenia, przekazywane bezkrytycznie z pokolenia na pokolenie i podtrzymywane przez przemysł zarabiający na cierpieniu niewinnych istot."

Więcej info na stronie! Przybywajcie licznie, ja mam z Łodzi kawałek, ale kto wie, może mi się uda!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz